Özellikle dünya çapında üretim yapan üretici firmaların kurumsal kaynak planlaması, tedarik zinciri yönetimi, yalın üretim alanlarındaki problemlerine en iyi çözümleri getirmekte ve dünya çapındaki 1600 çalışanı ve iş ortakları ile her noktada hizmet vermektedir.

QAD ile ilgili özet bilgiler: 
Kuruluş                      : 1979
Gelirler                       : $ 263 M (2008)
Çalışan sayısı              : Yaklaşık 1.600
Merkez                       : Santa Barbara, CA, USA
Kullanan işletme sayısı : 6.100
Sektörler                    : Otomotiv, Tüketici Ürünleri, Gıda ve İçecek, Yüksek Teknoloji, Endüstriyel Ürünler, Yaşam Bilimleri

QAD Kurumsal Uygulamalar, üretim sektörünün ihtiyacı olan çözümleri sunan entegre bir yazılım çözümleri paketidir. Tek bir fabrikadan küresel operasyonlara kadar değişen ölçeklerde ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren üreticilerin üretim ve tedarik zinciri süreçlerini yönetebilmelerini sağlayacak şekilde geliştirilmiştir.
Bu çözümlerin arkasında QAD’nin üretim sektörüne odaklanmış vizyonu ve bugüne kadar edinmiş olduğu zengin tecrübe yatmaktadır

Kaynaklarının büyük kısmını veri toplama alanında en yetkin ve yüksek performanslı sistemleri geliştirmeye ayıran HBS Solutions teknolojik gelişmeleri anlık olarak izleyerek ürünlerine yansıtmaktadır.

HBS Solutions, gelişmiş özelliklere sahip data terminalleri ile 3,5 ve 7 inch dokunmatik terminallerin üretimi konusunda uzmandır

1992 Yılından günümüze kadar, özellikle sanayi firmaları için DİNAMO isimli yazılımı geliştirmekte olan Birleşik Yazılım, 2009 yılı sonunda yazılım çalışmalarını, uluslararası platformda sürdürme ve internet teknolojileriyle geliştirme kararı aldı. Bu karar doğrultusundaki çalışmalar halen devam etmektedir. 

Yazılım, MRP ve MRP-II yöntemlerini, sipariş üzerine üretim yapan firmalara özgü yorumlayarak, bu tarz üretim yapan firmalar için büyük kolaylıklar içermektedir. Ayrıca yazılım, SPK ve VUK esaslarına uygun bir muhasebe sistemi, çok dövizli çalışan finans sistemi, en karmaşık sevkiyat ve depolama uygulamalarını kolayca çözebilen bir lojistik kurgusu, son derece akıllı barcode düzenleri, müşterinizin her hareketini izleyebilen CRM uygulamaları, internet ile on-line konuşabilen sipariş sistemi, çok dövizli maliyetlendirme ve ülkemizin ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş maliyet muhasebesi, sonlu kapasite iş sıralama, kalite sistemi, insan kaynakları ve personel bordrosu, periyorik bakım, gibi her biri kendi başına birer ürün olabilecek modülleri içinde barındırmaktadır.